Parzenica - Okolica Białki Tatrzańskiej

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska to podhalańska miejscowość położona w województwie małopolskim, posiadająca niezwykle atrakcyjne walory turystyczne oraz rozbudowaną ofertę noclegowo-gastronomiczną (aby sprawdzić wejdź tutaj). Umiejscowiona jest blisko Tatr Polskich i Słowackich, 15 km od Nowego Targu i 20 km od Zakopanego, od kilku lat jest narciarską perłą Polski.

Zimą polecamy wyciągi narciarskie na Kotelnicy i Bani, które są w odległości 600 metrów od naszego domu. Do dyspozycji narciarzy jest tam łącznie aż 5 wyciągów krzesełkowych co jest najlepszą ofertą w Polsce. Dobry mikroklimat i dbałość o sztuczne śnieżenie powoduje, że do Białki można jechać bez obaw o brak śniegu. Oprócz Kotelnicy i Bani polecamy również inne wyciągi orczykowe: Zebra, Wysoki Wierch oraz wyciągi na Kaniówce. Po nartach warto wybrać się do nowootwartych kąpielisk termalnych Bania oddalonych od nas o jedynie o ok. 700m. Lodowisko jest w odległości 1 km.

Białka Tatrzańska - raj dla turystów wśród malowniczych krajobrazów i niezwykłych atrakcji!

W pobliżu naszego domu znajduje się wiele interesujących miejsc wartych odwiedzenia.

Latem również czynna jest kolej linowa na Kotelnicy. Niedaleko od naszego domu (3 km) znajduje się rezerwat krajoznawczy z przepięknym przełomem rzeki Białki. W malowniczych plenerach przełomu kręcono wiele scen słynnego filmu Janosik. Dwa skalne wapienne wzgórza Obłazowej (670 m) i Kramnicy (688 m) są rajem dla wspinaczy. Warto wybrać się też na spacer w kierunku historycznej "Królewskiej Drogi", która wiedzie szczytami ponad wsią. Według legendy podróżował tą drogą król Jan Kazimierz wracający do Polski w czasie trwania wojny ze Szwedami. Zaprowadzi nas ona na szczyt Kotelnicy, z której roztacza się przepiękny widok na Tatry, Pieniny i Gorce. W okresie letnim na Kotelnicy i pobliskich wierchach prowadzony jest wypas owiec. Schodząc na dół w stronę wsi warto więc odwiedzić bacówkę pod Kotelnicą aby zobaczyć jak wyrabia się oscypki oraz nabyć te produkty. Latem są tutaj również doskonałe warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, a rzeka Białka ściąga amatorów wędkarstwa i kajakarstwa. Białka Tatrzańska jest doskonałą bazą wypadową w niedalekie Tatry, Pieniny, Zalew Czorsztyński, Gorce i na Słowację (9 km). Zapraszamy na noclegi w Białce Tatrzańskiej.